Mis Gibi Milliyetçilik Kokuyor

Kabul edin ya da anti tezlerinizi savunun 2018 yılında Türkiye de artık Milliyetçi hava esiyor. Daha yazının ilk başında hemen birilerinin anti tezini duyar gibiyim.
-Böyle Milliyetçilik mi olur?
-Boş Milliyetçilik!
-Bu moda Milliyetçilik!
Falan filan.
Sanki tüm Milliyetçiler dolu! Sanki tüm Milliyetçiyim diyenler hayatına bunu uyguladı! Bugün gelmiş, Milliyetçilik havasından rahatsız gibi konuşuyorlar.
Sorsalar hepimiz tek ağızdan,
‘’En büyük Kızıl Elma’mız, Turan’dır!’’ diye haykırırız. Daha hayatında Kızıl Elma’nın ne demek olduğunu bilmeyen milletimiz bugün Kızıl Elma hakkında konuşuyorsa mis gibi Milliyetçilik kokuyor diyebilirim her halde.
Eyyyy bugünün en Milliyetçi olduğunu iddia edenler sizlere tavsiyemdir, madem çok biliyorsunuz o zaman bu millete gerçek Milliyetçiliği öğretin de öğrensinler. Bundan daha iyi ortam, bundan daha iyi fırsat hayatınız boyunca bir daha elinize geçmez. Sosyal medyada bazı sayfalarca hazırlanmış siyasi sözleri kendinize mal edeceğinize çalışıp bu millete gerçekten Türk olmanın hissini verinde o zaman ‘’En büyük Kızıl Elma’mız, Turan’dır!’’ diye tüm ülke olarak bağıralım. Yoksa sosyal medyada yazı, resim paylaşarak mı kuracağız Turan’ı? Ya da ne bilim bir tane sayfa açalım tüm Milliyetçiler oraya toplansın, şiir falan da yazalım o zaman mı kuracağız Turan’ı?
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Bakın basit ve hepimiz bildiği bir örnek vereyim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk memleketten gavurun postalını atmak için tutup da Osmanlı İmparatorluğunu eleştirip oturduğu yerden naralar savurmadı. Naptı etti kendini Samsun’a göndertti. Bu hikayeyi herkes ilk okuldan itibaren öğrenir. Ama gözden kaçırdığımız bir nokta var. Atatürk’ün Samsun’a gitmesinin tek bir amacı vardı, Milletini yanına almak. Bunun için kongreler, konferanslar, genelgeler… ne gerekiyorsa onu yaptı. Kuvay-ı Milliye ile hareket etti. Ancak o zaman gavurun postalını toprağın dibine gömüp Türkiye’y kurabildi.
Evet haklısınız bugünün Milleyetçilik havası tamamen siyasi hareketlerden dolayı oluştu, yarın değişebilir. Ama biz çabalarsak, emek harcarsak böyle bir şeye izin vermeyiz. Şöyle düşünün bugün gelip birisi sizi Milleyetçilikten, Kızıl Elmadan, Türkten soğutması ne kadar zorsa milletimize de bunu gösterip, öğretip o hale getirmelisiniz.
Bugün biz Türk Milliyetçileri eğer milletimizi yanımıza alıp Milliyetçi havada yelken açmazsak Kızıl Elma’mız rüya denizinde boş bir sandaldan ibaret olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s