Tarih Vazgeçenlerle Dolu

   Hepimizin günlük işleri, bunların yanında bir de gerçekleştirmek için çabaladığımız büyük hayallerimiz var. Günlük işler iyi kötü bir şekilde ilerliyor. Ama o hedeflerimizde, büyük hayallerimizde durum her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Kimi zaman çukura düşüyoruz , kimi zaman büyük bir dağ aşmamız gerekiyor. Maalesef ki sonuca ulaşmak çok zor olabiliyor.
   Ne zaman o çukurdan çıkmaya çalışırken yada dağı tırmanmaya çalışırken yorulsak işte o zaman dünya bize zindan oluyor. Kendimizden, hayallerimizden, isteklerimizden her şeyimizden vazgeçip orada ölmek istiyoruz.
   İşte orası bırakmamamız gereken, birazda daha sabırla devam etmemiz gereken nokta. Ne yazık ki tarih tam başaracakken vazgeçenlerle dolu.
   Sevgili okur, ne zaman yorulursanız, ne zaman çukurdan çıkamazsanız, ne zaman dağı tırmanırken ayaklarınız kopsa unutmayın; sizin hayalleriniz , hedefleriniz, istekleriniz var. Asla kaybetmeyin.  Tüm zorluklarla savaşın, kaybetmek kelimesini lisanınızdan silin. Savaşın bu uğurda gerekirse ölün ama asla kaybetmeyin. Zira ölene kadar savaşırsanız zaten asla kaybetmiş olmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s